fbpx

CITCOM DIGITAL AGENCY

7 דגשים לעיצוב אתר

עיצוב אתרים מורכב מטכנולוגיה ועיצוב גרפי שמטרתו הסופית היא לגרום לגולשים להתעניין ולהישאר באתר כמה שיותר, אך לא די בעיצוב מרהיב אלא חובה לספק חווית משתמש נוחה ושימושית אם רוצים שהגולשים ישיגו את מבוקשם באתר שלכם ולא יעברו לאתר מתחרה.

בכדי להגיע לעיצוב אתר ברמה כזו שיהיה מאוזן בין עיצוב גרפי מרשים לבין עיצוב שימושי, רצוי שלחברת בניית האתר שתבחרו יהיה הניסיון בעיצוב אתרים בתחומים שונים ובעולם השיווק הדיגיטלי, שילוב שיצליח להרשים את הגולשים ויחד עם זאת להגשים את מטרת העסק, לצורך כך ריכזתי עבורכם מספר דגשים בסיסיים אך חשובים שיעזרו לכם בבניית האתר.

אפיון האתר
הפעולה הראשונה היא אפיון, ככל שהאפיון יהיה מעמיק יותר כך התוצאה תהיה טובה יותר והתהליך יהיה ברור (אל תקלו ראש בכתיבת אפיון לאתר שלכם), בעת כתיבת האפיון של האתר מומלץ לקחת בחשבון את המטרות של האתר ואת המטרות העסקיות, האפיון יספק את הדרך לתוצאה הרצויה.

בחירה נכונה של צבעים
בעיצוב אתרים חשוב לבחור את הצבעים הנכונים שמתאימים לתחום העיסוק של האתר, בחירה נכונה ופיזור מתאים של צבעים בכותרות, בתוכן, בגווני תמונות וברקע מספק נקודת זכות ראשונה עבור האתר וזה בעצם מה שגורם לגולשים להרגיש שהם נמצאים במקום הנכון מבחינתם, לכל צבע יש מסר משלו וכדאי לבחון את הצבעים שלכם בקפידה ובהתאם למסר שלכם, ישנם מספר טכניקות להשפיע על הגולשים ולמשוך את עיניהם לצורך הישארות באתר, אחת הטכניקות היא שילוב נכון בין צבעי האתר לתמונות באיכות גבוהה.

תצוגה ופריסת האתר
נקודת הזכות השנייה היא בפריסת האתר על גבי העמוד, בחירת רוחב האתר ושטח התצוגה מציינים לרוב את סוג האתר, בעת בניית האתר בוחרים את המבנה של האתר ואת שטח התצוגה של האובייקטים השונים בסוגי המסכים השונים כמו מסכי מחשב, טאבלטים וניידים.

עיצוב חווית משתמש UX\UI
נקודת זכות שלישית וחשובה לא פחות בבניית אתרים היא ניווט נוח וקל שיוביל את הגולשים למקום שהם מחפשים ומשם ליעד הבא בתוך האתר, ככל שהגולשים יישארו יותר זמן באתר כך הסבירות לספק את מבוקשת גדול.

טעינת דפי האתר
לא נעים לגלוש באתר שאמור לספק לנו שירות כלשהו ולהמתין זמן רב לטעינת העמודים, לעיתים גם מספר שניות זהו זמן רב מידי שיעצבן ובריח גולשים, ספקו לגולשים את אעינת העמודים המהירה ביותר על ידי שימוש בתמונות "קלות" שמתאימות לאינטרנט, העלו סרטונים ישירות מיוטיוב ובדקו את תוספי האתר שמשפיעים על הטעינה.

תהליך עיצוב האתר
חשוב להיות שותף מלא לתהליך מתחילתו ועד סופו, אתם הלקוח ואתם חייבים להיות מעורבים אקטיביים מהרגע הראשון של הפעילות והסיבה היא פשוטה – למנוע עבודה כפולה שתוביל לחריגת מהזמנים שנקבעו מראש ובסופו של דבר הלקוח הוא זה שמאשר את התוכן והעיצוב.

אתר חי ונושם
לאתר אינטרנט יש מטרה (במידה ואין..חבל) ובכדי להגשים את עצמו חייבים לשמור על תוכן דינאמי ועדכני, האפשרויות לכך רבות: עמודי תוכן, באנרים, בלוג, סרטונים, קישורים, לוגיקה בעמוד הבית וכדומה…) אך בכדי לבצע את המשימות בקלילות עלינו להבטיח מערכת ניהול תוכן נוחה לשימוש ואת זה נוודא עוד בשלב האפיון של האתר, אז זכרו לשמור על אתר חי ונושם.

עיצוב האתר יכול להיות תהליך מהנה עבורכם אם רק תכירו ביכולות השיווק והתדמית של האתר החדש.

BE SMART

מעוניינים באתר חדש?

אנחנו בונים, מפתחים, מעצבים ונושמים אתרי אינטרנט, אחרי מאות פרוקטים מוצלחים, גם לכם מגיע את הטוב ביותר.